Warto zebrać…
31 sierpnia 2017
Stojak na pisanki
23 marca 2018

Rzeżucha być musi

Rzeżucha towarzyszy mi od dzieciństwa. Każdego roku w lutym czy w marcu zaczynam jej regularną uprawę. Kiedy jest cieplej, wystawiam na balkon, uprawiana na dworze nabiera dodatkowej ostrości. Jest symbolem nadchodzącej wiosny i łatwo dostępną nowalijką.

W okresie Świąt Wielkanocnych jest dodatkową dekoracją.
Jest wyjątkowo prosta w uprawie. Wystarczy jakiś pojemnik, trochę szmatek lub ręcznika papierowego, wacików czy waty, regularne podlewanie i właściwie tyle. Nasiona kupicie w każdym sklepie spożywczym. Torebka nasion wystarczyła mi na obsianie okrągłego pojemnika o średnicy 18 cm i 5 skorupek po jajkach.
Jak przygotować skorupki do siania rzeżuchy:
- całe jajka sparzyłam wrzątkiem,
- opróżniając zawartość jajka starałam się rozbić je jak najbliżej szczytu,
- wnętrze skorupki opłukałam wodą, a później wrzątkiem,
- wytłaczankę po jajkach wstawiłam na 1 minutę do piekarnika na 100 stopni, aby pozbyć się bakterii,
- nasiona przesypałam do słoika i zalałam ciepłą wodą z kranu i odstawiałam na 15 minut, tworzy się wówczas galaretowata otoczka wokół nasion i łatwo je później rozkładać, a właściwie "rozciągać" po powierzchni,
- wnętrze skorupek wypełniłam skrawkami szmatek, ręcznikiem papierowym i wacikami, co jakiś czas podlewałam wodą i ugniatałam, aby powierzchnia wypełniania była w miarę równa,
- łyżeczką wlewałam nasiona do skorupek i lekko je rozkładałam na równo,
- podlewałam raz dziennie,
- miłej zabawy i smacznego
Rusałka
Rusałka
Co by tu zrobić? To zapytanie kieruję wciąż do siebie samej - to mój stan przewlekły. Postaram się tutaj zanotować to, co robię i to, co może wydać się interesujące dla Was - zmiany przestrzeni, wspomaganie ziołami, zmiany funkcji przedmiotów. Zainspirowana stronami w cyberświecie bawię się ubieranie przedmiotów w nowe formy, sprawdzam co może się udać. Powoli, niespiesznie, małymi krokami umieszczam kawałki siebie w mojej mikroprzestrzeni - zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *