Kalendarze adwentowe
4 grudnia 2018
Zielono mi:)
7 marca 2019

Sweter – jak zadbać?

Uwielbiam swetry, noszę je bez względu na pogodę i porę roku.

Ich "obsługa" jest trochę trudniejsza niż ubrań typu koszula czy jeansy, ale można się do tego przyzwyczaić.

Najbardziej denerwuje mnie, kiedy sweter zaczyna się "kulkować" na rękawach, z boku przy szwach, albo na przodzie z powodu ocierania paska od torebki. Do tej pory używałam: tradycyjnej golarki - mała, biała, na baterie lub brałam szczotkę do czesania psa i robiłam sweter na pudla - ale potem jeszcze więcej się "kulkowało". Oba rozwiązania nie były doskonałe.

Ale znalazłam sprzęt! EUREKA! i to nie jest żadna płatna reklama, ale odkrycie, którym się dzielę. Nie o firmę tu chodzi a rozwiązania w tej golarce.

Po pierwsze - ma duże pole cięcia, gładko sunie po powierzchni - cały sweter robię w kilka- kilkanaście minut.

Po drugie - dodatkowy pierścień zakładany na płytkę do cięcia, pozwala "ogolić" puchate swetry bez straty charakteru swetra.

Po trzecie - golarka jest na prąd, ma wbudowany akumulator, ładujesz i pracujesz bez kabla:)

Podstawowe rady:

połóż sweter na płasko, ja kładę na pufie - wówczas lekko się naciąga, łatwo przesuwać sweter, aby zrobić kolejne kawałki. Należy poprzeciągać na lewą stronę wystające nitki-oczka, aby ich nie przeciąć.
powodzenia!
Rusałka
Rusałka
Co by tu zrobić? To zapytanie kieruję wciąż do siebie samej - to mój stan przewlekły. Postaram się tutaj zanotować to, co robię i to, co może wydać się interesujące dla Was - zmiany przestrzeni, wspomaganie ziołami, zmiany funkcji przedmiotów. Zainspirowana stronami w cyberświecie bawię się ubieranie przedmiotów w nowe formy, sprawdzam co może się udać. Powoli, niespiesznie, małymi krokami umieszczam kawałki siebie w mojej mikroprzestrzeni - zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *